PUBG Lite İnitializing Kalıyor Problemi

PUBG lite oyununda açılış ekranında kalma veya oyuna girdikten sonra PUBG lite initializing de kalıyor sorunun çözümü aşağıda yer almaktadır. Bu sorun initializing ekranında kalma problemini çözer.

Ayrıca pubg lite launcherı ilk açtığınızda, açılış ekranı(kullanıcı adı şifre girilen yer) yerine bir beyaz bir pencere açılıp; 504 gateway, 502 gateway veya 500 internal server error gibi yazılar çıkarsa, launcheri tekrar alıştırın. Yine sorun çözülmezse internet modeminizi açıp kapatın.

  1. Sağ tuşla işaretli yeri tıklayın. Açılan pencereden Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç tıklayın
  2. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin tıklayın
  3. Kablosuz Ağ Bağlantısını sağ tuşla tıklayıp, açılan pencereden. Özellikleri tıklayın.
  4. Açılan pencerede; Sonu “….TCP/IPv4″ olan yeri 1 kere tıklayıp seçili hale getirin. Özellikleri tıklayın.
  5. Açılan pencerede aşağıdaki resimde görülen yerlere 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 değerlerinizi yazın. Tamam tıklayın.

1. Global Shader ya da Cooked Content Hatası

PUBG LITE çalışmak için DirectX 11’e ihtiyaç duyar ve eğer aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, lütfen DirectX’i güncellediğinizden emin olun.

2. “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine”

Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız, ekran/grafik kartınız Directx11’i desteklemiyordur.

3. Fatal Error (Assertion Failed)

Eğer aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsanız, ekran kartınız büyük bir ihtimalle çok ısınmış ya da fanı tozlanmış olabilir. Bu sorunları gidermenize rağmen problem devam ediyorsa, ekran kartı sürücüsünü kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz.

4. NVIDIA Geforce Problemi

Aşağıdaki hata mesajını, eğer ekran kartı sürücünüz güncel değilse alıyor olabilirsiniz. Nvidia ekran kartları için sürücü yükleme adımlarını aşağıda görebilirsiniz.

5. Launcher.exe – Bad Image 

Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz bir hata mesajı aldığınızda, Microsoft Visual C++’nin doğru yüklenmediğini söyleyebiliriz. Nasıl yükleyeceğiniz konusunda aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

6SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed.  

Aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyorsanız, DirectX sürücünüz güncel olmayabilir ya da ekran kartı sürücünüz güncel olmayabilir. Tavsiyemiz, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, ekran kartı sürücünüzü güncellemek olacaktır. Sorunun devamı halinde, pencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz –> Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere

7Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region 

PUBG LITE, şu an için yalnızca belirli ülkeler için oynanabilir durumdadır. Eğer bu bölgeler/ülkeler dışında bir yerden oyuna bağlanmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyor olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için lütfen, doğru Saat ve Zaman diliminde olduğunuzu ve VPN gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol edin ve yeniden deneyin. Bilgisayar saatiniz GMT +2 ise, GMT +3 ‘e getirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

8. Error – 620002

Aşağıdaki hata ile karşılaşan oyuncular, oyunun kurulu olduğu klasörü silip, oyunu bilgisayarından tamamen kaldırıp, websitemizden oyunu tekrar indirmesi gerekmektedir.

9. Error – Session Has Expired

Aşağıdakine benzer “Session Has Expired” ya da “Zaman Aşımına Uğrama Hatası” ile karşılaşan oyuncuların 30 dakika boyunca istemcide (launcher) hiç bir aksiyon almadan beklemesi ve istemciyi yeniden başlatması gerekmektedir.

Bilgisayarım 32 bit destekliyor, PUBG LITE oynayabilir miyim?

Üzgünüz ama PUBG LITE yalnızca 64 bit’i destekliyor.

(pubg lite initializing de kalıyor, pubg lite initializing problemi, pubg lite initializing hatası, pubg lite initializing failed, pubg lite initializing error solved, pubg lite initializing kalıyor çözümü.)