Testlere Yukarıdaki Menüden Ulaşabilirsiniz.
Yeni Kazanım Testleri Yüklendi.
TYT ve AYT Denemeleri Yüklendi.
Liseye Geçiş Örnek Soruları için TIKLAYIN

Liseye Geçiş Sınavı Örnek Soruları

2018-2019 LGS Liseye Geçiş Sınavı Örnek Soruları Çöz PDF ve Online Olarak Çözebilirsiniz

 2018-2019 yıllarından itibaren liseye yerleşecek olan 8. sınıf öğrencileri, sınavsız bir şekilde evlerine en yakın olan liseleri tercih ederek, OBP puanlarına göre yerleştirilecek. Tabi burada herkes tüm liseleri tercih edemeyecek. İşte bu aşamada bazı liseler yine merkezi sınav ile öğrenci alacak.

 Aşağıda yer alan sınav soruları MEB tarafından yayınlanmış olup, liseye geçiş örnek sorularıdır. Liseye geçiş deneme sınavı olarak da online olarak çözebilirsiniz. Sözel ve Sayısal bölümlerden oluşan sınav sorularına aşağıda yer alan butonlardan ulaşabilirsiniz. Soruların cevapları hem açılan sayfanın altında hemde burada linklerin altında yer almaktadır.

2018 Liseye Geçiş Örnek Soruları

SÖZEL SORULAR

• Türkçe : 10 soru • İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük : 5 soru • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi : 5 soru • Yabancı Dil : 5 soru

SÖZEL TESTİ ÇÖZ

SÖZEL CEVAPLARI

SÖZEL SORULARI İNDİR

 

SAYISAL SORULAR

• Matematik : 10 soru • Fen Bilimleri : 10 soru

SAYISAL TESTİ ÇÖZ

SAYISAL CEVAPLARI

SAYISAL SORULARI İNDİR

 

Yukarıdaki test, 2018, 2019 LGS liseye geçiş sınavı çözümleri, liseye geçiş örnek soruları çöz, LGS meb liseye geçiş deneme sınavı adı altında yer alan liseye geçiş sorularıdır. Pdf olarak indirebilir veya resimleri yazdırabilirsiniz.

YORUMLAR